להתאפר כמו מרילין

כמעט בזילות משתמשים בשמה של הכוכבת האגדתית מרילין מונרו כדי לתאר מראות וטכניקות איפור שונות ומגוונות על אף שמראה ההיכר של המ"מ המפורסמת בעולם הוא יחיד במינו.

"העיניים המצועפות והחושניות של מונרו הן לא רק עניין של גנים משובחים ממשפחת ג'ין אלא גם עבודת איפור מושקעת. מראה העיניים של מונרו התאפיין בקו אייליינר שחור לאורך כל אורכו של העפעף המשוך כלפי חוץ. הייחודיות היא שמונרו אהבה לשרטט קו זה בסגנון  המאופיין רק לה. הוא שורטט צמוד לקו שורש צמיחת הריסים כאשר בזוית הפנימית של העין הוא שמר על דקיקותו והלך והתעבה  בהדרגתיות. העפעף עצמו היה כמעט תמיד מעוטר בצלליות בגווני פסטל או פנינה והריסים העליונים והתחתונים היו משוחים בכמויות בלתי נדלות של מסקרה מעבה/מאריכה ומדגישה במיוחד על מנת לטשטש את קו ההדבקה של הריסים המלאכותיות. השפתיים, כמובן בלטו תמיד באדום עז או בגוון כתום קורל מפתה" אומר המאפר הבכיר ומאסטר באיפור מקצועי, בועז שטיין.

"התמהיל הנכון של איפור בהשראת מונרו כזה שמחייה את ההוויה המודרנית של האייקונית ההוליוודית מהפיפטיז  מסתכם למעשה בעיניים מודגשות באיי-ליינר שחור המזכירות תמימות של קסם הנעורים, בשפתיים אדומות  מט ובלחיים הסמוקות בסגנון בובתי" הוא אומר ומסביר:

1. עור נקי וצח | הבסיס לכל איפור בסגנון שנות ה-50 של המאה הקודמת הוא מראה עור נקי וצח. בשנות ה-50 נהוג היה להשתמש במייקאפ "קייק" – בדומה לפודרה דחוסה אשר שווקה בצנצנת שטוחה, רחבה ונמוכה. כמו כן גוון המייק אפ הנבחר תמיד היה בדרגת כהות בהירה יותר מגוון העור הטבעי. גימור העור הנפוץ היה מאט וההצללות נעשו בעדינות מרובה לאורך עצמות הלחיים באמצעות סומק.

2. העיניים מצועפות וחתוליות | בשנות ה- 50 השימוש בצלליות היה מינורי. את הצורה השכיחה יצרו על ידי שימוש באייליינר נוזלי שנמשח לאורך קו הריסים העליון  והשלימו את המראה עם גבות דומיננטיות בעלות מבנה מאופיין וברור כאשר נוכחות מסקרה השלימה את המראה.

3. שפתיים אדומות | שפתיים בסגנון מונרו מוכרחות להיות חזקות, דומיננטיות ובולטות באדום בוהק או כתום קורל עם ברק קליל. הצורה האופיינית לתקופה האמורה היא מלאה ומעוגלת.

 

לפרטים נוספים: קובי טיריפינטו 050-7378444