אודי (יהודה) סאלאס - זמר יווני

אודי (יהודה) סאלאס - זמר יווני
טלפונים :050-4445031

כתובת : כל הארץ

אתר אינטרנט : http://www.ysaleas.com


הזמר היווני מספר 1 בישראל, בעל קול מדהים, שר מרפשטואר השירים בביצועים בטובים ביותר שנשמעו בארץ וביוון. מהבודדים שזכו לשיר על במה אחת יחד עם פלוטרכוס, קורקוליס, פסחאליס טרזיס ואחרים.
להופעה מוצלחת - רק יהודה אודי סאלאס.
יהודה סאלאס נולד בתאריך 07/12/1970 וגדל בירושלים לבית מוסיקלי, לאח תאום המנגן פלמנקו ולאח המנגן רוק.
משיכתו ואהבתו של סאלאס למוסיקה היוונית, נגינת בוזוקי ושירה גם יחד, החלה כבר בילדותו, את רוב שעותיו הקדיש סאלאס להאזנה למוסיקה היוונית לנגינה בבוזוקי, וכמובן לאהבתו הגדולה מכולן השירה. עוד בהיותו בחור צעיר החל מופיע ושר במועדונים כשהוא מלווה עצמו בנגינת הבוזוקי.
לאחר שצבר ניסיון בימתי החל סאלאס להופיע במועדון "מול הסלע" שבבת-ים. במשך כשנה וחצי במהלכם הופיע במועדון זה, רכש לו סאלאס אוהדים ואוהבים רבים אשר מלווים אותו גם כיום בהופעותיו הרבות בארץ.
הופעותיו במועדון "מול הסלע" סללו את דרכו להיכל הזמר היווני בארץ, מועדון "הפוסידון", בשלוש שנות עבודתו במועדון זה שר סאלאס עם לא מעט זמרים מצליחים מיוון שהגיעו להופעות בארץ.
בשנת 2000 יצא לאור אלבומו הראשון של יהודה סאלאס "בקסם יווני" שכלל בתוכו קאברים רבים ואהובים המוכרים שביניהם "מופיגיס" (אינתה עומרי) ו"אימנה טורקה אימנה איגרקה", באלבום זה ליוותה את יהודה סאלאס התזמורת הסימפונית של רעננה.
במהלך הופעותיו הרבות נודע סאלאס בצמרת המוסיקה היוונית והים תיכונית בארץ, נרקמו קשרים וחברויות שבאו לידי ביטוי בין השאר בשיתופי פעולה מוסיקליים המופיעים באלבומיו של יהודה סאלאס.
בשנת 2003 נולד אלבומו השני של יהודה סאלאס "במיטב הלהיטים מיוון" בו שיתף פעולה עם הזמר קובי פרץ בלהיט "תתחיל איתה". עוד מופיעים באלבום השירים "טיממה" והשיר "פפסה ליפון" שזכה לאחר מכן גם לגרסת כיסוי בעברית של הזמרים נתי לוי ופיני חדד.
בשנת 2006 הוציא יהודה סאלאס את אלבומו השלישי הנקרא "בחפלה יוונית מטריפה", אלבום הכולל בתוכו קאברים לשירים מוכרים כדוגמת "ד'ן קליאו יאסנה" (אני שוב נשבע לך) ו"יאטי נדיוחניס" (אני ואת). בנוסף, ניתן למצוא בדיסק זה את השיר "דרכי" אותו שר יהודה סאלאס בדואט יחד עם הזמר אבנר גדסי. המילים בעברית לשיר נכתבו ע"י אביהו מדינה וביוונית ע"י יוסף בן אברהם השיר הולחן ע"י אבנר גדסי. בנוסף, לשיר זה כ הופק קליפ מוצלח שנוגן בערוץ המוסיקה.
קולו העוצמתי, המבטא המדויק וטכניקת השירה גורמים לרבים לחשוב שיהודה סאלאס עצמו הוא יווני מבטן ולידה.
תגובות


אין תגובה
מילות חיפוש קשורות : אודי (יהודה) סאלאס, זמר יווני, זמרת, יווניה, ביוונית