ריסי אביבית

תעשיית הריסים המלאכותיים מציעה מגוון אפשרויות רחב  להדגשת הריסים, בנוסף ל\"ריסים שלמים\" תמצאו גם \"ריסים בודדים\" המאפשרים להעצים את קו שורש צמיחת הריסים הטבעי של המתאפרת באופן נקודתי, לדוגמא בזוית החיצונית של העין או במרכז העפעף מה שמעניק שליטה מלאה על רמת הצפיפות והסמיכות הרצויה.

\"ריסים מלאכותיים הם פטנט מצוין ליצירת מראה עשיר ודרמטי ולמסגור אפקטיבי של העיניים\" אומר אמן האיפור בועז שטיין ומסביר: \"הריסים המלאכותיים מודבקים אל הריסים הטבעיים באמצעות דבק מיוחד. הם מחזיקים מעמד חודש-חודשיים, בהתאם לקצב תחלופת הריסים האישי של כל אחת (התוספת נושרת עם הנשירה הטבעית של הריס)\".

אז איך עושים את זה? רוית אסף, מאפרת ובעלת רשת בתי ספר לאיפור מקצועי מסבירה כי התהליך הוא פשוט אך מחייב דיוק. כמו כן היא מדגישה כי יש להשתמש אך רק בדבק מיוחד המיועד לטובת העניין.

תהליך ההדבקה:

• במידה וברצונך להשתמש בצלליות בצעי זאת לפני תחילת הדבקת הריסים. הימנעי משימוש בצלליות קרמיות בגלל מרקמן השומני העלול לפגוע באיכות ההדבקה.

• כעת מרחי דבק ריסים לכל אורך פס ההדבקה והמתיני כחצי דקה לייבוש חלקי.

• הצמידי בדיוק רב את פס ההדבקה לשורש קו צמיחת הריסים הטבעי ולחצי בעדינות באמצעות מקלון צמר-גפן מספר שניות עד לייבוש מלא.  אם מדובר בריסים בודדים -  בצעי את אותה הפעולה והצמידי למקום הרצוי.

• להשלמת המראה ניתן לעבור על קו פס ההדבקה באיילינר וזאת בכדי לטשטש את קו החיבור.

• מרחי מסקרה בעדינות רבה בכדי לאחד בין הריסים המלאכותיים והטבעיים ולימור האחדה שלהם.

• רק בתום השלבים הנ\"ל פני אל מלאכת האיפור במלואה.

\"חשוב להדגיש כי שימוש בריסים מלאכותיים מוכרח להיות בהתאמה מלאה ללוק הסופי אותו תרצי לקבל\" מציינת, אסף. ברור כי במידה והמראה הרצוי הוא איפור טבעי רך ובהיר, אין מקום לשימוש בריסים מלאכותיים שכן מראה ריסים מלאכותיים יתאים באופן אבסולוטי רק למראה מאופר, מרשים ובעל נוכחות בלתי מתפשרת, דוגמת ניקול רידמן כוכבת הריאליטי \"מעושרות\" ואביבית בר זוהר דיירת בית \"האח הגדול\". שתיהן נשים נאות ומוקפדות המשקיעות רבות במראה האיפור הכולל, שתיהן אגב בחרו להדגיש באמצעות איפור את עיניהן\". 

מוצרים להדגשת הריסים: מותג התמרוקים CHIC מציע בפארמים מעגל ריסים בעל ידית מעוצבת וייחודית לאחיזה נכונה. העיצוב חדשני ימנע קשיים בשימוש המוצר ויסייע בהפיכת הריסים למסולסלים ובולטים במיוחד.  חברת הקוסמטיקה העולמית M.A.C שנוסדה בשנת 1984, על ידי פרנק טוסקן ופרנק אנג\'לו מציעה שלל ריסים מלאכותיים באורכים ובצורות שונות. גם אצל המאפרים בועז שטיין ורוית אסף תמצאו מוצרים דומים ואילו ברשת חנויות מאדינה מילאנו לצד הריסים המלאכותיים מוצע למכירה גם מסרק ריסים קומפקטי בעל שיני מתכת עדינות להסרת שאריות המסקרה מהריסים העליונים והתחתונים. היצרנית טוענת כי המסרק מפריד בין הריסים באופן מושלם ומעניק לעיניים מראה טבעי ורענן. המסרק מתקפל על מנת להגן על שיני המתכת מפני פגיעה ויש להקפיד לנקות את שיני המסרק לאחר כל שימוש ולשמור עליו מקופל.

יש הטוענים כי אותם מסקרות מאריכות ומעגלי ריסים הם בעצם כלי נשק ישנים ומסורבלים שלא תמיד מנצחים במלחמה נגד ריסים עייפים. האמצעים החדשניים והקיצוניים יותר להדגשת הריסים כוללים טיפולי הלחמת ריסים וניתוח להשתלת ריסים שהולכים ונעשים פופולאריים עם הזמן.  בוני בקר, מנהלת \"הברבור\"- המרכז לקוסמטיקה מדעית דיזנגוף סנטר, תל אביב מספרת כי במכון הטיפולים להם מבצעים טיפול \"הלחמת ריסים\" שנועד לסייע בהדגשת הריסים לאורך זמן. \"השאירי את השימוש בריסים מלאכותיים לאנשי המקצוע ואמצי את מראה הריסים השופע בעזרת תהליך קצר שנועד להלחים ריסים מלאכותיים לאלה הטבעיים. את מלאכת ההדבקה מבצעים כמובן על גבי הריסים של המטופלת, ומחדשים את ההדבקה בכל סוף חודש. אורך הריסים נקבע בהתאם לנסיבות ולרצון הלקוחה, והתוצאה מרשימה מאד\".